Filtry aktywne

Pomoce dydaktyczne wykorzystywane są do celów edukacyjnych zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Są wśród nich między innymi gry, klocki konstrukcyjne, zestawy edukacyjne wspierające rozwój dzieci na etapie przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, pomoce do nauki języka polskiego lub matematyki, a także sensoryczne dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, moduły laboratoryjne, multimedialne ilustracje, mapy, plansze i wiele innych. Dzięki nim proces uczenia jest zdecydowanie atrakcyjniejszy i łatwiejszy.

Dlaczego warto wykorzystywać pomoce dydaktyczne?

Pomoce dydaktyczne umożliwiają organizowanie ciekawych i pobudzających ucznia do aktywności zajęć. Stawiają go w roli naukowca przeprowadzającego eksperymenty, zdobywającego wiedzę w sposób daleki od tradycyjnej nauki, zdecydowanie bardziej atrakcyjny, pobudzający wyobraźnię i rozwijający pasje i zainteresowania. To zdecydowanie lepszy sposób na poznawanie świata i nabywanie nowych umiejętności. Dzięki pomocom dydaktycznym uczniowie są bardziej zmotywowani do nauki, co ułatwia im zapamiętywanie materiału programowego. Kolejną ich zaletą jest ułatwienie pracy nauczyciela i umożliwienie mu tworzenia ciekawszych i atrakcyjniejszych dla uczniów zajęć. Istotną sprawą jest to, aby były one dostosowane do wieku dziecka.

Pomoce dydaktyczne dla przedszkolaka i ucznia

Oferta pomocy dydaktycznych dla dzieci w różnym wieku jest olbrzymia i zróżnicowana. Są wśród nich:

  • Różnego rodzaju klocki konstrukcyjne lego lub korbo, umożliwiające tworzenie konstrukcji, co pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć eksperymentowania i pokonywania trudności.
  • Pomoce sensoryczne takie jak: dyski, kostki, piłki sensoryczne i rehabilitacyjne, panele ścienne.
  • Pomoce z serii LaboLAB, które stanowią wspaniałą pomoc naukową, przeznaczoną dla uczniów klas od 4 do 8 szkoły podstawowej. Znajdują się w niej moduły zatytułowane „Życie w ekosystemach”, „Materia i energia w ekosystemach”, „Struktury roślin i zwierząt”.
  • Gry na przykład z serii ESCAPE ROOM, zawierające innowacyjne scenariusze do prowadzenia lekcji biologii, historii, geografii dla uczniów w wieku od 10 do 14 lat.

Zadzwoń do nas!

504006773

biuro@edukids.pl

Godziny pracy sklepu:

W dni powszednie:

Sobota

Niedziela

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: