Roboty edukacyjne - programowanie poprzez zabawę!

Roboty edukacyjne - programowanie poprzez zabawę!

Roboty Edukacyjne

XXI wiek to okres w naszych dziejach, gdzie przeżyliśmy przełom technologiczny. Na co dzień korzystamy ze smartfonów, tabletów, nauki zdalnej i przede wszystkim Internetu. Zastanówmy się nad tym co by się stało gdyby wyłączyli nam dostęp do Internetu na tydzień? Staramy się ograniczać Internet oraz rozwiązania nowoczesnej technologii naszym młodym pociechom, ale czy słusznie?

Niewątpliwe jest to, iż do rozwoju i możliwości nauki przekazywanej naszym dzieciom przyczyniła się nowoczesna technologia, tak samo jak dla Nas – dorosłych możliwości pracy również się zmieniły dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Zatem zastanówmy się czy nowe technologie są dla nas złe i powinniśmy je ograniczać? Oczywiście jeśli przyczyniają się do tego, że nasze dzieci oglądają cały dzień YouTube, TikToka lub grają w Fifę, lecz my chcemy wyjść naprzeciw. Wykorzystać obecny postęp technologiczny tak, aby dzieci nie tylko spędzały czas na zabawie ale poprzez tę zabawę poszerzały swoją wiedzę i kształtowały umiejętności takie jak: zdolność logicznego i kreatywnego myślenia, rozwijanie myślenia komputacyjnego oraz umiejętność współpracy w zespole.

Roboty Edukacyjne - co to takiego?

Coraz więcej szkół w Polsce zaopatruje się w między innymi: drukarki 3D, roboty edukacyjne, mikrokontrolery i inne nowatorskie produkty. Wykorzystując np. roboty edukacyjne jesteśmy w stanie urozmaicić i zachęcić uczniów do udziału w lekcji. Roboty edukacyjne to zestawy, dzięki którym uczniowie poprzez zabawę mogą poznać podstawy programowania, robotyki oraz informatyki. Roboty mogą być mniej lub bardziej interaktywne. Niektóre z nich są gotowym produktem, inne umożliwiają budowę robota od podstaw, wykorzystując w tym celu różne elementy, łączenia, klocki, a także elementy automatyki typu zasilanie, komputer i inne części. W zależności od stopnia zaawansowania dają one możliwość tworzenie wielu różnych konfiguracji – od tworzenia pojazdów omijających przeszkody, poruszających się po określonej trasie, czy podnoszenie przedmiotów, po bardziej zaawansowane akcje. Wiele z nich wyposażonych jest w różne czujniki, umożliwiające aktywowanie robota różnymi impulsami, jak światło, dotyk, czy głos. Aby wprawić robota w ruch, uczniowie muszą przygotować odpowiedni program, wykorzystując w tym celu różne języki programowania lub prostsze, schematyczne metody w przypadku dzieci szkół podstawowych.

Dla kogo?

Oprócz tego, że możemy je spotkać w szkołach, roboty edukacyjne to również świetny pomysł na prezent dla dziecka np. na pierwszą komunię lub święta. Na rynku jest ogromny wybór robotów edukacyjnych, które są dostosowane do wieku małych pociech, ale i też większych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego pod adresem www.edukids.pl oraz kontaktu z naszymi specjalistami. Zachęcamy również do obserwowania EduKids na Facebooku i Instagramie. Chcemy dzielić się z Państwem swoim doświadczeniem, a także pomóc w doborze odpowiednich produktów i pomocy dydaktycznych. 

Zadzwoń do nas!

504006773

biuro@edukids.pl

Godziny pracy sklepu:

W dni powszednie:

Sobota

Niedziela

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: