Blisko 1800 podstawowych szkół niesamorządowych zgłosiło się już do programu Laboratoria Przyszłości

Blisko 1800 podstawowych szkół niesamorządowych zgłosiło się już do programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
Celem projektu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Wysokość dofinansowania jest ściśle związana z liczbą uczniów w szkole.

Szczegółowy wykaz produktów, które szkoły podstawowe mogą kupić w ramach dofinansowania Laboratoria Przyszłości, został przedstawiony w katalogu wyposażenia. Jest on podzielony na wyposażenie podstawowe (obowiązkowe) oraz wyposażenie dodatkowe. W ramach wyposażenia podstawowego szkoły mogą kupić:

·       Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)

·       Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

·       Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

·       Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów)

W sklepie EduKids znajdą Państwo wszystkie produkty, które szkoły powinny posiadać do 23 czerwca 2023 roku a można je zakupić w ramach dofinasowania Laboratoria Przyszłości z listy produktów obowiązkowych. Jeśli szkoła podstawowa posiada lub zakupiła pomoce i sprzęt wymieniony w katalogu jako podstawowy może także wydatkować środki na zakup produktów dodatkowych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego pod adresem www.edukids.pl oraz kontaktu z naszymi specjalistami. Zachęcamy również do obserwowania EduKids na Facebooku i Instagramie. Chcemy dzielić się z Państwem swoim doświadczeniem, a także pomóc w doborze odpowiednich produktów i pomocy dydaktycznych.

Zadzwoń do nas!

504006773

biuro@edukids.pl

Godziny pracy sklepu:

W dni powszednie:

Sobota

Niedziela

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: