Mikroskopy 2 produktów.

Wyświetlanie 1-2 z 2 elementów

Filtry aktywne

Mikroskop jest przyrządem pozwalającym na obserwowanie niezwykle małych obiektów, których nie dostrzegamy gołym okiem. Powiększony obraz powstaje podczas przechodzenia światła przez układ optyczny składający się z wielu soczewek. Wyróżnia się mikroskopy optyczne, stereoskopowe, polaryzacyjne i elektronowe.

Gdzie wykorzystuje się mikroskopy?

Mikroskopy wykorzystywane są nie tylko w laboratoriach biologicznych lub chemicznych, ale również medycznych, w przemyśle elektronicznym i jubilerskim, a także przez fizyków oraz geologów, co jest związane z szerokim wyborem tego rodzaju urządzeń o różnej budowie, specyfikacji i zastosowaniu. Pierwszymi użytkownikami mikroskopów są uczniowie, którzy wykorzystują tego rodzaju urządzenia dla celów edukacyjnych.

Co to są mikroskopy optyczne?

Mikroskop optyczny wykorzystuje do generowania powiększonego obrazu światło dzienne lub sztuczne, znajdujące się pod badaną próbką materiału poddanego analizie. Przechodzi ono przez zestaw kilku lub kilkunastu soczewek. Mikroskop optyczny jest doskonałym urządzeniem, które może być wykorzystywane przez najmłodszych badaczy na lekcjach na przykład biologii, zarówno w klasie, jak i podczas wycieczki w teren. Jednym z tego rodzaju urządzeń jest Mikroskop Delta Optical BioLight 300 ergonomiczny i wygodny w użyciu, dzięki któremu obraz jest wyrazisty i kontrastowy, co ma szczególne znaczenie przy używaniu kamer mikroskopowych. Pozwala on uzyskiwać powiększenie do 640 razy. Wyposażony jest w mechanizm przesuwu preparatu, co umożliwia bardzo precyzyjne jego ustawienie, zdecydowanie ułatwiające pracę młodemu użytkownikowi mikroskopu. Posiada również wbudowany moduł zasilania bateryjnego, dzięki czemu można go używać w terenie, bez dostępu do źródeł zasilania.

Zadzwoń do nas!

504006773

biuro@edukids.pl

Godziny pracy sklepu:

W dni powszednie:

Sobota

Niedziela

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

od 7:30 do 15:30

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: